VIDEO CM Brazilia 2014, grupa F. Un autogol şi şutul plasat al lui Messi la meciul Argentina – Bosnia-Herțegovina (2-1)

messi-2

Meciul Argentina – Bosnia-Herțegovina, disputat duminică seară pe Maracana, în grupa F a Cupei Mondiale, s-a încheiat cu scorul 2-1.

Au marcat pentru Argentina Kolasinac, în minutul 3 (autogol) şi Messi, în minutul 65. Pentru Bosnia-Herțegovina a înscris Ibisevici, în minutul 85.

Lionel Messi a reuşit să majoreze scorul după o fază superbă, scrie Digisport.ro, în care a ajuns în zona centrală din fața careului şi a şutat plasat, mingea intrând în poartă după ce a lovit şi bara:

Ibisevici a înscris printr-o minge strecurată printre picioarele lui Romero din partea stângă a careului.

74.738 de spectatori au asistat la meci, conform datelor FIFA.

ECHIPELE DE START:

Argentina: Romero – Zabaleta, Campagnaro, Garay, Rojo – Mascherano, Fernandez, Rodriguez, Di Maria – Aguero, Messi. Antrenor: Alejandro Sabella.

Bosnia: Begovici – Mujdza, Spahici, Bicakcici, Kolasinaci – Pjanici, Besici - Hajrovici, Misimovici, Lulici – Dzeko. Antrenor: Safet Susici.

Arbitri: Joel Aquilar – William Torres, Juan Zumba (toți din El Salvador).