Horia Tecău și Irina Begu au ratat calificarea în semifinale la dublu mixt

begu tecau

Irina Begu și Horia Tecău au întâlnit perechea din Cehia Lucie Hradecka/Radek Stepanek și au fost învinși în două seturi, cu 6-4, 7-5.

PRIMUL SET. Echipa din Cehia are un ușor avantaj, conducând cu 3-2. Își mărește avantajul la 4-2. Și în cele din urmă câștigă primul set cu 6 la 4.

SETUL 2. Cehii preiau conducerea încă de la început. Luăm totuși un game: 3-1. Reducem apoi din diferență: 3-2. Cehii revin: 4-2. Din nou reducem din avantajul adversarilor: 4-3, dar perechea din Cehia recuperează rapid: 5-3. Sunt la un pas de victorie, dar Irina și Horia le strică planurile: 5-4, după o serie întreaga de avantaje anulate reciproc. Și reușim egalarea: 5-5. În cele din urmă, cehii preiau conducerea: 6-5 și în cele din urmă câștigă setul (7-5) și meciul.

România ratează calificarea în semifinale, la dublu mixt, după un meci care a durat o oră și 40 de minute.