Serena Williams a câştigat meciul contra Carolinei Wozniacki şi s-a calificat în finala de la Singapore

SERENA WILLIAMS 5454997-AFP Mediafax Foto-BULENT KILIC-1

Prin victoria de astăzi, cu 2-6, 6-3, 7-6, Williams se califică în finala de la Singapore și își așteaptă adversara din ultimul act.

Aceasta a fost prima semifinală a turneului de la Singapore.

A doua semifinală, Halep - Radwanska, este ÎN DIRECT pe Digi Sport 2 , de la ora 13:00.

Ocupanta primului loc în clasamentul WTA a fost ajutată de Simona Halep să se califice în penultimul act.

Serena Williams a avut o evoluţie ştearsă în primul set, câştigat de Caroline Wozniacki după 26 de minute. A continuat evoluția ștearsă și în startul setului secund, când a fost condusă cu 1-2, însă după aceea a preluat inițiativa.

Un gest care arată starea în care se afla Serena a fost comis de aceasta în semifinală, la scorul de 2-4, 0-40. Imediat după ce a pierdut și game-ul al 7-lea, Williams și-a făcut praf racheta și a primit un avertisment pentru gestul său.