Handbal. Calificare "facilă" în sferturile Cupei României

JOLIDON NEPTUN

Handbalistele antrenate de Horaţiu Paşca s-au aflat la cârma jocului pe toată durata celor 60 de minute. Dacă la jumătatea primei reprize, clujencele conduceau cu 9-5, jucătoarele de la Neptun Constanţa au reuşit să egaleze la 14, însă la cabine tot ardelencele au intrat în avantaj, scor 16-14.

Partea secundă a fost un adevărat galop de sănătate pentru "U" Jolidon. Constănţencele au marcat un singur gol timp de 11 minute, perioadă în care Mihaela Senocico şi Florina Chintoan au punctat la foc automat.

Tabela s-a oprit la 33-23 pentru "U" Jolidon, care mâine seară, de la ora 19.00, în direct la Digi24 Cluj-Napoca, va juca împotriva formaţiei SCM U Craiova, pentru un loc în careul de aşi al Cupei României.