FOTBAL. Unii cu ratările, ceilalţi cu golurile: FC Bihor - FC Braşov 2-7

sport bihor brasov

Scorul este însă prea drastic faţă de cum au stat lucrurile pe teren. După două penaltiuri clare refuzate Bihorului, FC Braşov şi-a început seria celor şapte goluri în minutul 13, prin Olteanu. Matei a majorat diferenţa în minutul 20, în vreme ce Rusu a pus capăt primei reprize cu un gol marcat în minutul 37.

Matei a reuşit tripla în minutele 55 şi 57, iar Rusu a majorat scorul la 6-0, în minutul 65. Cel care a marcat pentru 7-0 a fost Claudiu Codoban, în minutul 79. Ghinionul roş-albaştrilor a fost spart de Andor, în minutul 87, pentru ca Şulea să închidă tabela, în minutele de prelungire.

„Şi Oradea a avut o sumedenie de situaţii de-a înscrie; probabil că scorul şi starea terenului au făcut ca echipele să se rupă în două", a concluzionat Adrian Szabo, antrenorul FC Braşov.

Pentru FC Bihor urmează o deplasare grea, sâmbătă, la Baia Mare.

Reporter: Nicolae Mihalcea
Operator: Robert Rezmuves