FC Braşov s-a apropriat de play-off

FC BV MIOVENI

Ardelenii s-au impus cu 1 la 0 pe terenul lui CS Mioveni, după reuşita lui Coman. După o săptămână extrem de agitată, începută cu demisia antrenorului Mihai Stere şi anunţul că investitorii italieni nu mai sosesc la Braşov, galben-negrii au strâns rândurile şi au făcut un meci exact la Mioveni.

Elevii lui Adi Szabo au gestionat bine primele 10 minute în care gazdele au presat iar mai apoi au preluat controlul disputei. Singurul gol al meciului a fost reuşit de Coman în minutul 59 când şutul său a fost deviat de Năstăsie în proprie poartă. După această victorie, FC Brașov a acumulat 38 puncte, fiind acum la doar o lungime de ultimul loc care duce în play-off, ocupat la egalitatea de puncte de FCM Baia Mare și CS Mioveni.

Pentru stegari umrează disputa de pe teren propriu de marţi seara contra celor de la Olimpia Satu Mare. Meciul este transmis în direct de Digi Sport începând cu ora 19:00.