FOTBAL. Eliminaţi din Cupă

FC BRASOV-1

Lemnaru a deschis scorul după 18 minute de joc, iar uruguayanul Ceppelini a majorat avantajul oaspeţilor patru minute mai târziu. FC Braşov a revenit în joc odată cu golul lui Machado, care a punctat cu o lovitură de cap în urma unui corner. Ceppelini a stabilit scorul final al întâlnirii în prelungirile primei reprize: 3-1 pentru echipa lui Ogăraru, care s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României. Desemnat jucătorul meciului, Valentin Lemnaru l-a felicitat la final pe coechipierul său din Uruguay.

"Avem o obişnuiţă din chestia asta, începem foarte bine jocurile apoi pe final încercăm să revenim, din păcate în acestă seară nu am mai avut forţa necesară să mai marcăm", a spus Liviu Ganea - jucător FC Braşov.

U Cluj are o singură cupă în palmares: la primăvară se vor împlini 50 de ani de când Şepcile Roşii au cucerit trofeul.