FOTBAL. Final de an cu înfrângere

FC BV

Oaspeţii puteau deschide scorul în minutul 32. Rămas singur cu portarul advers, Daniel Popa nu a reuşit să trimită mingea în poartă. În repriza secundă, Cristian Cherchez nu a ratat. Atacantul de 24 de ani a profitat de o eroare în defensiva stegarilor şi nu i-a dat nicio şansă lui Bogdan Caucă. A fost al 9-lea gol stagional al lui Cherchez, care a fost aproape să mai înscrie o dată. Chindia a trăit periculos finalul de meci. Denis Ispas a fost eliminat. Chiar dacă are cea mai bună ofensivă din serie, FC Braşov nu a profitat de superioritatea numerică şi a fost învinsă cu 1-0.

Galben-negrii au încheiat astfel o serie de patru victorii şi au fost depăşiţi în clasament de adversarii din etapa a 18-a.