Gustul succesului

SPORT FC BV-1

Claudiu Bumba a marcat din pasa lui Hora după mai puţin de cinci minute din joc. Gazdele au început cursa de urmărire, iar Ştefan Grigorie a restabilit egalitatea înainte de pauză. Introdus la pauză în locul lui Liviu Ganea, Marian Constantinescu a dat lovitura în ultimul sfert de oră. Golul victoriei a venit după o lovitură de cap plasată a veteranului trimis în atacul Braşovului.

" Un rezultat injust cred ca ne am batut singuri azi.. daca eram o echipa matura trebuia sa gestionam altfel la 1-0 cand ne am permis sa ratam atatea ocazii singur cu portarul ", spune Adrian Falub - antrenor ASA Târgu Mureş.

S-a terminat 2-1 pentru FC Braşov, care a marcat cu un succes meciul cu numărul 1400 în prima divizie.