HANDBAL. Înfrângere dramatică pentru Corona

HANDBAL CSM

CSM a preluat iniţiativa încă din start, iar la pauză conducea cu 14 la 9. Cele opt goluri ale Laurei Chiper, cea mai bună marcatoare a partidei, le-au readus însă în meci pe gazde. Corona a egalat în minutul 43 şi a avut două goluri avans cu mai puţin de două minute rămase. Zamfir le-a lăsat însă în inferioritate pe gazde, iar CSM a reuşit să marcheze de două ori. Egalarea a venit în ultimele secunde, pe contraatac, după o greşeală incredibilă a experimentatei Aurelia Brădeanu.

S-a ajuns astfel la aruncările de la 7 metri. Braşovencele Pricopi şi Briscan nu au putut-o învinge pe brazilianca Pessoa, în timp ce Carmen Martin a ratat pentru echipa oaspete. Cristina Vărzaru a transformat ultima aruncare, iar CSM Bucureşti este aproape de calificarea în ultimul act.

Al doilea meci al semifinalei este programat sâmbătă, în Capitală, în direct la Digi Sport 2, de la 19:45.