HANDBAL. Înfrângere drastică în Rusia

INFRANGERE HANDBAL

Înfrângerea drastică lasă puține șanse de calificare brașovencelor În sferturi, ele fiind nevoite să întoarcă un deficit de 11 goluri în returul din România de la finalul acestei săptămâni. Startul de meci a fost unul echilibrat, dar până la pauză gazdele s-au desprins la trei goluri, 18 la 15. Actul secund a fost la discreția gazdelor care au profitat de apărarea fragilă a brașovencelor.

Pentru Corona, cea mai bună marcatoare a fost Aurelia Brădeanu, cu 8 goluri marcate - 6 din lovituri de la 7 metri. Chiper și Zamfir au încheiat cu 4 goluri reușite. În următorul meci, Corona Brașov va întâlni în Liga Națională, campioana HCM Baia Mare în deplasare, miercuri 11 februarie, de la ora 18:00 într-un joc transmis în direct de Digi24 Brașov.