HANDBAL. Victorie muncită pentru Corona

HANDBAL

Brașovencele au avut un start bun de meci și s-au desprins la 6 - 3 după primele 10 minute. Gazdele au intrat apoi treptat în meci și s-au aflat la conducerea jocului până în minutul 47, când brașovencele au revenit în avantaj, 21 la 21. Finalul de joc a fost al Coronei iar vice-campanioana s-a impus la capătul unui meci strâns.

Și în acest joc, Cristina Zamfir a fost cea mai bună marcatoare pentru Corona, interul brașovencelor reușind 9 goluri contra vâlcencelor. Cu 48 de puncte Corona Brașov rămâne pe locul 3 în Liga Națională după 20 de runde, iar în etapa viitoare va înfrunta pe teren propriu ocupanta locului 2, CSM București. Partida va avea loc vineri 27 februarie, de la ora 20:00 în Sala Sporturilor.