HANDBAL. Victorii pentru junioare

HANDBAL JR

Junioarele II, fete pregătite de antrenorii Mariana Tîrcă şi Eugen Ciulei, s-au impus cu scorul de 33-5, 19-2 la pauză, în meciul din prima etapă, în fața celor de la CSŞ Dinamo Braşov. Tot în runda inaugurală, junioarele III ale clubului, împărţite în două echipe, Corona A şi Corona B - antrenate de Alin Bondar, ajutat de Eugen Ciulei şi Mihaela Seifer Ciobotaru, au jucat între ele în prima etapă şi au oferit un joc echilibrat în prima repriză, însă în partea a doua a meciului, Corona A s-a desprins şi a câştigat partida cu scorul de 25-15.

Echipa de junioare II va juca vineri, în deplasare cu CSŞ Sibiu, în vreme ce Corona A de la junioare III se va deplasa duminică la CSŞ Sfântu Gheorghe. Fetele de la Corona B vor juca în același timp la Luduş cu Şc.Gen. 1.