HOCHEI. A doua înfrângere pentru Corona Braşov

HOCHEI CORONA-3

Toth, pe contraatac, şi Boyle, în superioritate numerică, au dus scorul la 2-0 încă din minutul 7. Braşovenii au replicat în finalul primei părţi, când Virag a deviat în poartă şutul lui Arpad Mihaly. În actul secund, Miskolc a înscris prin Hajos şi din nou prin Boyle, tot în superioritate. Scorul de 4-1 s-a păstrat până la mijlocul reprizei a treia. Mihaly a marcat atunci după o acţiune superbă, dar Corona nu a mai reuşit să modifice tabela până la final.

"Urşii" din Miskolc s-au impus cu 4-2, iar "lupii" Braşovului trebuie să câştige sâmbătă şi duminică, acasă, pentru a păstra şanse la calificarea în finala Ligii MOL. Formaţia ardeleană este condusă la general cu 2-0 în seria ce se dispută după sistemul 4 din 7.