HOCHEI. Aproape de eliminare

HOCHEI

Elevii lui Jerry Andersson au cedat în primul joc cu 4 la 1 cu Donika punctând de două ori alături de Chernenko și Nimenko iar unica reușită a Coronei fiind semnată de Klouda. Meciul doi a început mai bine pentru galben-albaştrii care păreau că au învăţat din duşul rece de sâmbătă şi s-au desprins la 2 la 0 prin reuşitele lui Obsut şi Nagy Csaba. Ede Mihaly a punctat pentru 1 la 2 iar Corona a refăcut diferenţa de două goluri prin Arpad Mihaly. În ultima repriză gălăţenii au profitat de dubla eliminare a lui Pisarenko şi Virag şi au reuşit egalarea în mai puţin de 1 minut cu reuşitele lui Donika şi Szocs. În prelungiri tot gazdele au fost mai periculoase şi au dat lovitura prin Nimenko care a închis tabele la 4 la 3.

Seria semifinală se reia marţi la Braşov, cu meciul trei în care braşovenii sunt cu spetele la zid şi nu au decât varianta victoriei pentru a rămâne în cursa pentru finala Ligii Naţionale. Meciurile din semifinală se joacă în sistemul cel mai bun din 5 jocuri. Partida Corona Braşov - Dunărea Galaţi începe marţi 10 martie de la ora 18:30 şi este transmisă în direct de Digi24 Braşov.