HOCHEI. Înfrângere în prelungiri pentru Corona Braşov

HOCHEI 211013

Elevii lui Greg Lindqvist au început foarte bine partida, cu golul marcat de Josh Bonar încă în primul minut. Braşovenii au dus apoi scorul la 3 la 0, în favoarea lor, prin reuşitele finlandezului Hietamaki şi Antal Zombor. Fără Patric Polc şi Nagy Csaba braşovenii au căzut pe finalul reprizei secunde, când au fost egalaţi.

Reuşita de 3 la 3 a maghiarilor a venit pe o superioritate a braşovenilor. În prelungiri, cei care au punctat au fost cei de la Miskolc, care continuă forma bună în Liga Mol, ajungând pe locul secund, în urma celor de la Dab Docler, lideri cu 31 de puncte.

În schimb, braşovenii rămân pe locul 4 cu 25 de puncte şi se pregătesc de duelul cu Ujpest din acestă seară. Vineri 25 octombrie, Corona revine acasă pentru duelul cu HSC Miercurea Ciuc de la ora 17:30. Urmează alte 4 meciuri pe teren porpriu, cu Miskolc, Nove Zamky, Dab Docler şi Ferencvaros.