HOCHEI. Înfrângere la Debrecen

HOCHEI CORONA-1

Galben-albaştrii au primit gol după doar trei minute la o gravă eroare în defensivă. A fost 2 la 0 în startul reprizei secunde după reuşita lui Dancsfalvi timp în care braşovenii au ratat o sumedenie de ocazii. Golul Coronei a purtat semnătura lui Richard Filip şi a venit în superioritate în minutul 31, după ce fundaşul slovac a deviat un puc şutat de Martin Saluga.

Braşovenii au mai avut câteva şanse importante în ultima repriză dar s-au lovit de un portar al gazdelor în mare formă, Sava Borodin încheind partida cu un procentaj de 97,4 la sută.

Seria se mută la Braşov pentru următoarea partidă, iar campionii sunt cu spatele la zid în acest moment. Cum dubla se joacă după sistemul cel mai bun din trei jocuri, campionii sunt obligaţi să câştige următoarele două partide de pe teren propriu. Prima dispută va avea loc vineri de la ora 19:00 şi este transmisă în direct de Digi24 Braşov. Un eventual meci trei al seriei se va juca sâmbătă de la ora 18:00 în Patinoarul Olimpic.