HOCHEI. Şansă ratată pentru hocheiştii de la Corona Braşov

HOCHEI CORONA-1

Harghitenii au început perfect meciul iar Becze a punctat în superioritate în minutul 2. Brașovenii puteau egala în finalul reprizei secunde, însă reușita corectă a americanului Wehrs nu a fost validată de către arbitrii austrieci.

Tabela a mai fost modificată abia în ultimele două minute ale duelului de la Miercurea Ciuc. Moldovan a punctat în poarta goală pentru 2-0, dar Corona a replicat imediat prin Fodor. S-a terminat, totuși 3-1 pentru Sport Club, după un alt gol marcat în poarta goală, autor Szocs.

Veştile din tabăra galben-albaştrilor nu sunt cele mai bune, în timpul meciului din Harghita, Peter Robert şi Attila Imecs părăsind terenul accidentaţi şi fiind incerţi pentru disputa de joi. Meciul decisiv al finalei va avea loc astăzi, pe Patinoarul Olimpic din Brașov, și va fi transmis în direct la Digi24 Braşov, de la ora 19:00.