Sari la conținut
News Alert

HOCHEI. Semne de revenire

Gazdele au început ezitant şi au fost conduse la finalul primei reprize în ciuda unor ocazii importante ratate de atacanţii Coronei. Reuşita steliştilor a purtat semnătura ucrainianului Zabludovskyi. În startul actului secund, braşovenii au neutralizat un 5 contra 3 al oaspeţilor iar mai apoi au punctat de 4 ori Fodor, Peter Robert, Hietamaki şi Klodua.

Între timp acelaşi Zabludovskyi a mai punctat odată pentru Steaua. Jocul consistent al braşovenilor a fost recompensat cu două goluri şi în repriza a treia când au înscris Arpad Mihaly şi Csanad Fodor. Oaspeţii au închis tabela cu reuşita de 6 la 3 a lui Mircea Constantin din finalul partidei.

Braşovenii sunt în continuare fără Zsok şi Obsut, accidentaţi, iar în poartă a fost folosit Rajmond Fulop. Pentru Corona urmează o partidă foarte importantă în Liga Mol, contra celei mai în formă echipe din competiţie, Miskolc. Disputa cu maghiarii are loc sâmbătă, de la ora 18:00.