HOCHEI. Victorie la lovituri de departajare

hochei corona

Cele două formaţii au oferit un meci spectaculos în care braşovenii au fost mult mai precişi la finalizare şi s-au desprins la 3 la 0 în startul reprizei secunde. Au punctat pentru braşoveni Balasz Zsombor, Daniel Trancă şi Csanad Fodor. Treptat maghiarii au intrat mai bine în joc iar Troshin a punctat pentru 3 la 1.

Finalul jocului a fost dramatic iar oaspeţii au punctat de două ori în ultimele 3 minute prin Kaskov şi Milan Garret. În prelungiri cele două formaţii s-au anihilat reciproc iar victoria s-a decis la lovituri de departajare. Toke a confirmat seara bună avută şi a închis poarta "lupilor" în timp ce căpitanul Arpad Mihaly a adus punctul victoriei.

Pentru Corona Braşov urmează un este extrem de dificil contra campioanei în exerciţiu din Liga Mol, Miskolc. Partida are loc în acesta seara de la ora 18:30. În primul joc din România, Miskolc a învins aseara HSC Miercurea Ciuc cu scorul de 5 la 2.