POLO. Egal în bazin

POLO-1

Roș-albii au fost egalaţi pe final şi au ratat victoria în dublă superioritate, la ultima fază. În bazinul Olimpic de la Braşov, gazdele au deschis scorul după mai bine de cinci minute, dar Dinamo a încheiat primul sfert în avantaj, 2-1. Jucătorii antrenaţi de Aurelian Georgescu au marcat de patru ori în actul secund, la capătul căruia conduceau cu 5-3.

Dinamoviștii au revenit însă, iar scorul după sfertul al treilea a fost 6-6, în urma reuşitei spectaculoase a lui Tudor Fulea. Dinamo a preluat conducerea, dar cel mai bun jucător al gazdelor, Robert Gergelyfi, a egalat pe final, pe contraatac. În ultimele zece secunde, dinamoviştii au avut dublă superioritate, dar Alexandru Matei nu a putut aduce victoria. Scor final 8-8, iar cele două echipe se află la egalitate de puncte în clasament.