POLO. Spectacol în bazin

POLO BV

Cu o apărare atentă și numeroase aruncări de la distanță transformate în gol, studenții au câștigat toate cele patru sferturi. Croatul Benic a fost cel mai bun marcator al alb-negrilor, cu nouă reușite. Alb-roșii și-au luat revanșa în meciul doi din dubla cu studenții când s-au impus la limită cu 9 la 8.

Jucătorii lui Andrei Iosep au dominat prima jumătate a meciului, la pauza mare având un avantaj de două goluri, 3-1. Studenții au revenit treptat în joc dar nu s-au putut apropia la mai mult de un gol.

În urma acestor rezultate, Sportul Studeţesc Corona Brașov rămâne pe locul 3 în clasament cu 27 de puncte, la două puncte în fața celor de la Dinamo București. Steaua București și CSM Digi Oradea se află pe primele locuri la egalitate de puncte.