Prima câștigătoare la Brașov Indoor Cup

INDOOR CUP

Echipa pregătită de Ciprian Anghel şi Marius Filip au câştigat grupa de sub 13 ani în competiţia de minifotbal după ce au trecut în finală de Petrolul Ploieşti cu scorul de 2 la 1. Formatul rezervat acestei grupe de vârstă a fost unul inedit implementat de organizatori alături de Federaţia Română de Fotbal.

Fiecare meci a avut trei reprize a câte 15 minute timp în care fiecare formaţie a evoluat câte odată în inferioritate, iar în ultima parte s-a jucat în egalitate numerică. Pe locul 3 s-a clasat AS Stars Brăila, care a trecut, în finala mică, de ASA Tg. Mureş, cu scorul de 4-1. Braşov Indoor Cup continuă în weekend cu meciurile rezervate grupelor U8 şi U10, cu meciuri ce se vor desfăşura la Sala Sporturilor şi Şc. Gen. 11.