Un punct muncit pentru FC Braşov

UN PUNCT MUNCIT

Gazdele au dominat partida şi au avut mai multe oportunităţi de a înscrie, dar braşovenii s-au apărat bine şi au avut şansă la cele trei bare ale petroliştilor. În primele 45 de minute, Grozav şi Camara au fost cei mai periculoşi jucători ai trupei lui Cosmin Contra. Replica braşovenilor a venit de la Madeira, care a ratat din poziţie bună. În repriza secundă, Pecanha a fost salvat de transversală la încercarea lui Mateiu. Noroc a avut şi portarul braşovenilor. Mustivar s-a distrat cu defensiva adversă şi nu a nimerit decât bara. Cele două echipe au continuat să se întreacă în ratări. Vagner şi Boudjemaa au trecut pe lângă deschiderea scorului.

Înaintea ultimelor 3 meciuri ale etapei, FC Braşov se află pe locul 13 cu 2 puncte acumulate. În etapa viitoare, FC Braşov întâlneşte, pe teren propriu, FC Botoşani, vineri 9 august, de la ora 19:30, în direct pe DigiSport 1.