Baschet. Spectacol sub panou. U BT Cluj a câştigat meciul cu BC Timişoara din Cupa României

baschet

Bănăţenii au controlat jocul în startul partidei. Baschetbaliştii antrenaţi de Dorin Pintea au marcat prima oară după 4 minute şi jumătate, iar după primul sfert a fost 19 - 10 pentru timişoreni. Echipa pregătită de Dragan Petricevic s-a distanţat la 12 puncte la pauza mare, însă ardelenii au echilibrat treptat partida. Gazdele au preluat conducerea în startul ultimului sfert şi s-au impus apoi cu 73-71.

"Asta e Cupa, e un joc de opt sferturi, deci acum suntem la pauză. Nu conteaza victoria, la limită sau nu, avem încă un meci acolo", a afirmat Branko Cuic, de la U BT Cluj.

"De fapt, practic este egal, putem spune că la pauză scorul este egal şi vom juca următoarea repriză la Timişoara", a spus antrenorul Dorin Pintea.

Returul este programat miercuri, de la ora 17.00, în direct la DigiSport 2.