Handbal. Eşec în fieful campioanei. HCM Baia Mare - "U" Alexandrion s-a încheiat 35-25, în ultima etapă

131114 WEB ESEC IN FIEFUL CAMPIOANEI BETA

Echilibrul partidei s-a rupt încă din minutul 9. Băimărencele au marcat 8 goluri într-un interval de 10 minute, faţă de doar unul, cât au reuşit clujencele. La pauză, tabela indica 18-14, dar până la final, diferenţa gazdelor avea să crească simţitor.

Norvegianca Camilla Herrem a fost cea mai bună marcatoare a HCM-ului, cu 7 reuşite, în timp ce pentru "U" Alexandrion, Mihaela Ani Senocico a marcat de 8 ori. Formaţia clujeană încheie turul de campionat pe penultima poziţie a clasamentului, iar duminică întâlneşte în sala polivalentă din Cluj-Napoca pe Radnicki Kragujevac, din Serbia, în turul trei al Cupei Cupelor.