Egal fără goluri între Craiova şi Steaua. Căpitanul oltenilor, Pablo Brandan, eliminat după ce a văzut al doilea galben

020315 craiova steaua

CS Universitatea a ajuns la 13 meciuri fără înfrângere, după egalul alb cu Steaua. Pe un teren denivelat, cele două echipe au avut mari probleme la construcţie

Oltenii ar fi putut deschide scorul la cursa lui Briceag. Dincolo, Adi Popa a fost aproape de gol: l-a driblat pe Vătăjelu, apoi a tras pe lângă Bălgrădean, dar şi pe lângă poartă. După pauză, căpitanul oltenilor, Pablo Brandan, a fost eliminat după ce a văzut al doilea galben. Trupa lui Săndoi şi Cârţu s-a baricadat în defensivă, iar ocaziile steliştilor au venit pe final. Introdus pe teren în partea secundă, Tamaş a centrat până la Adi Popa, însă jucătorul Stelei a tras imprecis. Cea mai controversată fază a partidei s-a produs în prelungiri, când Ţucudean a cerut penalti. Faza a continuat cu şutul lui Papp, blocat de Bălgrădean, iar Craiova - Steaua s-a terminat 0-0.