Meci de infarct în Polivalentă. SCM Craiova - HC Dunărea Brăila, scor 22-16

190914 MECI POLIVALENTA

Echipa feminină de handbal SCM Craiova a obţinut, joi seara, o victorie mare în Polivalentă, cu scorul de 22-16, în faţa echipei HC Dunărea Brăila şi a urcat pe locul şapte în clasament, cu 9 puncte după cinci jocuri.

Începutul de meci a fost unul catastrofal pentru craiovence şi în mai puţin de zece minute, tabela de marcaj arăta scorul de 1-6. Jocul slab a continuat, iar la pauză brăilencele aveau opt goluri avans, 13-5. De la cabine au revenit practic alte echipe. Elevele cuplului Roşca-Sbora au marcat pe bandă rulată, iar cu zece minute înainte de final au reuşit să egaleze la 16. Finalul a fost unul fantastic, oaspetele nu au mai reuşit să înscrie, iar craiovencele au reuşit un succes la şase goluri.

Aneta Pârvuţ a fost cea mai bună marcatoare, cu opt reuşite, însă jucătoarea meciului a fost Ionica Munteanu, cea care a reuşit peste 20 de intervenţii decisive.

Duminică, oltencele merg în Ardeal, pentru duelul cu HC Zalău, trupă antrenată de selecţionerul Gheorghe Tadici.