Rezervele au făcut spectacol cu Vişina. CS Universitatea - Vişina Nouă, 5 - 0

161014 REZERVE

Rezervele din lotul celor de la CS Universitatea Craiova au făcut instrucţie cu formaţia de Liga a treia Vişina Nouă, scor 5-0, într-o partidă amicală disputată pe terenulPetre Deselnicu”.

Asistaţi de către Sorin Cârţu, craiovenii au deschis repede scorul prin Sin, încă din primul minut. Tot mijlocaşul stânga a marcat şi golul 2, în timp ce tânărul rstea a făcut 3-0. Până la pauză a marcat şi veteranul Brandan, cel care, suspendat încă o etapă, a făcut cuplu la mijlocul terenului cu Mateiu. Ultimul gol al meciului a fost marcat de fundaşul Avrămia.

În tot acest timp, titularii au efectuat un antrenament pe terenulZoltan Crişan”, fiind concentraţi pentru meciul de duminică, cu Concordia Chiajna.

Partida dintre Craiova şi Concordia va avea loc pe “Ion Oblemenco”, de la ora 16:00.