VOLEI. Au învins, dar nu au convins. SCM U Craiova - Steaua, 3-1

270115 volei masc

Echipa masculină de volei SCM U Craiova a obţinut o victorie de trei puncte, pe teren propriu, contra ultimei clasate în Divizia A, Steaua Bucureşti, scor final, 3 - 1.

Elevii lui Pascu au început bine meciul şi şi-au adjudecat primul set la 17. Relaxarea a apărut în rândul craiovenilor, dar şi în aceste condiţii şi-au adjudecat şi parţialul 2, la 22. Setul trei a fost foarte echilibrat, dar în cele din urmă, bucureştenii şi l-au adjudect cu 25 - 23. Certaţi de Pascu, jucătorii craioveni au intrat mai motivaţi şi au reuşit să învingă cu 25 - 21.

Steliştii, ultimii în clasament, sunt pregătiţi de fostul antrenor al echipei feminine din Craiova, Mircea Dudaş. Chiar dacă sunt departe de salvarea de la retrogradare, tânărul tehnician se gândeşte chiar la play-off.

După 13 etape scurse, Craiova este pe 4 cu 27 de puncte, la un punct în spatele lui Dinamo.