VOLEI. Înfrângere usturătoare pentru craioveni. În setul doi, oltenii au avut 15 - 6, dar au pierdut cu 25-19

100315 infrangere volei

Înfrângere usturătoare pentru echipa de volei SCM U Craiova, în deplasarea de la Constanţa, împotriva campioanei ultimelor două sezoane, Tomis din localitate

Oltenii au cedat cu scorul de 3 - 0, pe seturi la 21, la 19 şi la 22. Oltenii rămân pe locul al patrulea cu o etapă înainte de finalul campionatului regulat, poziţie ce nu mai poate fi pierdută.

Setul al doilea al meciului a avut o desfăşurare ciudată. Craiovenii au început bine şi au luat un avans mare, 15 - 6. Din acel moment constănţenii au preluat serviciul, iar scorul s-a răsturnat în avantajul lor, 18 - 15. La finalul setului, gazdele s-au impus cu 25 - 19.

Sâmbătă, de la ora 17:00, craiovenii joacă în Polivalentă, în ultimul joc al sezonului regulat cu Piatra Neamţ.