FOTBAL. Înfrângeri pe bandă rulantă pentru Oţelul

antrenament otelul oct

Gazdele de la CFR Cluj au avut prima ocazie chiar în minutul 5, însă tânărul portar Abraham a scos şutul lui Dore.

La cealaltă poartă, Tudorie a reluat cu capul pe lângă poartă din centrarea perfectă a lui Dan Popescu. În repriza a doua, Lopez a avut o nouă ocazie pentru CFR, însă a trimis cu capul pe lângă poartă.

În minutul 57, atacantul lui CFR, Tade, a trimis mingea în poartă după o bâlbâială în careul Oţelului.

Gazdele puteau să facă 2-0 chiar la următoarea ocazie, dar Murgoci a evitat golul în ultima clipă.

Oţelul putea scoate un punct la Cluj, dar şutul lui Hamroun din lovitură liberă a fost scos de portarul gazdelor, iar Mişelăricu a ratat ţinta la aceeaşi fază.

Oţelul rămâne pe ultimul loc în Liga I şi mai are şanse infime de a se salva.

Florin Marin - antrenorul FC Oţelul: "Am făcut o primă repriză foarte bună, am început repriza a doua mai slab, în primele zece minute ne-am retras prea mult. De fapt, atunci am şi primit golul, din acea bâlbâială. Dar în rest jocul echipei a fost bun, cum a fost şi în celelalte jocuri. Dar vedeţi că nu reuşim să obţinem punct sau puncte".

Pentru Oţelul urmează două etape foarte dificile: cu Pandurii pe teren propriu şi cu Steaua în deplasare.

Redactor: Marius Ţuca