FOTBAL. Metalosport a egalat ocupanta locului 10

metalul

Oaspeţii au avut cea mai mare ocazie de gol în prima repriză, dar s-a opus portarul Alexandru Vasiliu.

Gălăţenii au deschis scorul în minutul 61, prin Daniel Sandu, care a reluat cu latul din şase metri o minge centrată din corner.

Ionuţ Constantinescu a dublat avantajul gazdelor în urma unei lovituri libere. Apărarea celor de la Voinţa Snagov a gafat, iar Constantinescu a împins mingea în poartă din câţiva metri.

Se putea face chiar 3-0, însă tuşierul a semnalizat greşit o poziţie de ofsaid câteva minute mai târziu.

Mihai Ciobanu - antrenorul Metalosport Galaţi: "Sunt, cred, cele mai importante trei puncte pe care le câştigăm de la începutul acestui retur pentru că am jucat cu o echipă contracandidată în zona noastră, a nisipurilor... mişcătoare, nu fierbinţi".

Metalosport Galaţi va juca în etapa viitoare pe terenul echipei ACS Înainte Modelu, aflată pe locul al optulea, cu 30 de puncte.

Obiectivul echipei antrenate de Mihai Ciobanu în acest sezon este ocuparea locului al zecelea şi, implicit, evitarea retrogradării.

Redactor: Marius Ţuca