FOTBAL. CSMS Iaşi a dat lovitura la Ploieşti. Echipa din Copou a învins în deplasare cu 2-0

petrolul iasi

Veteranul Petroului putea egala până la pauză, dar a nimerit transversala. Tot Teixiera a fost pericolul numărul 1 pentru poarta lui Grahovac şi în repriza secundă, dar nu a găsit golul. Ocaziile s-au răzbunat, iar Petrolul a mai încasat un gol. Intrat de 5 minute pe teren, portughezul Fabio Braga a marcat spectaculos şi Iaşiul s-a impus cu 2-0 pe Ilie Oană.

Nicolo Napoli, antrenor CSMS Iaşi: "sunt fericit pt baieti pt clasament sunt fericit de ce am facut trei victorii consecutive foarte bine pentru noi."

"Iaşiul a meritat victoria şi nu ne-am ridicat la un meci de campionat," a spus Mircea Rednic, antrenor Petrolul Ploieşti.

Pentru Mircea Rednic a fost prima înfrângere de la revenirea la Petrolul. Echipa sa a rămas la 8 puncte în spatele liderului Steaua.