BASCHET. Campionii, înfrânți pe propriul teren: CSM CSU Oradea - U-BT Cluj 55-75

sport CSM U BT

Campioana României nu a rezistat nici pe propriul teren în faţa liderului Ligii Naţionale. CSM Oradea a pierdut fără drept de apel în faţa lui U Cluj, echipă care are doar două înfrângeri în acest sezon.

Echipa lui Mihai Silvăşan a condus cu 43-31 la pauza mare, iar orădenii au încercat să revină în sfertul al treilea, dar fără succes. Vlad Moldoveanu a fost principalul marcator al oaspeţilor, cu 21 de puncte, în timp ce pentru orădeni Mandache a înscris 15 puncte.

S-a terminat 75-55 pentru U Cluj, care şi-a consolidat primul loc, în timp ce campioana ocupă abia poziţia a şasea.