BASCHET. CSM Oradea a pierdut la scor în Turcia: 50-79 cu Pinar

CSM Pinar baschet

În prima etapă a returului din grupele Basketball Champions League, CSM Oradea a pierdut la scor în deplasarea din Turcia, cu Pinar Karsiyaka.

sursă: youtube Basketball Champions League

Fără trei titulari, Titus Nicoară, Sean Barnette şi Muhammed Pasalic, toţi accidentaţi, campioana României a evoluat slab încă din primul sfert, iar la pauza mare era condusă deja la 23 de puncte diferenţă.

Orădenii au câştigat un singur sfert, pe cel de-al treilea, cu 21-19, dar scorul final a indicat un deficit şi mare.

CSM Pinar baschetsursă: Facebook CSM Oradea

S-a terminat 79-50 pentru Pinar, care obţine a 5-a victorie în grupa B. Pentru Oradea a fost a cincea înfrângere din opt meciuri.