BASCHET. CSM-U Oradea a pierdut meciul cu CSU Sibiu, 84-86

sport baschet sibiu 271014

După ce au pierdut la un punct primul sfert, baschetbaliştii orădeni au reuşit să le câştige pe următoarele două, iar cu patru minute înainte de final scorul a fost 79-76 pentru echipa lui Cristian Achim. Însă, gazdele au reuşit să înscrie coş după coş, iar în ultimul minut scorul a devenit egal - 84 la 84.

Sibienii au ratat o acțiune de atac, dar Dillon a pierdut mingea și sibienii înscris pentru o victorie la limită. Cel mai bun marcator al orădenilor a fost Marcus Hatten, cu 23 de puncte, urmat de Dillon, cu 17 puncte. Pentru gazde au înscris Bojovic - 20 de puncte şi Calotă, 16 puncte.

Meciul din campionat, de la Sibiu, a fost cea de-a treia confruntare între cele două Echipe, în noul sezon competițional. Primele două s-au consemnat în primul tur al Cupei României, unde "leii roşii" au pierdut ambele partide.

Următorul meci al celor de la CSM-U Oradea este programat pe 31 octombrie, de la ora 20, pe teren propriu, în compania formaţiei Steaua CSM Eximbank.

Redactor: Adrian Laboş