BASCHET. CSU Sibiu - CSM CSU Oradea 69-63, în primul meci al finalei mici din Liga Națională

sport CSU Sibiu CSM Oradea

CSU Sibiu a câştigat primul meci al finalei mici a Ligii Naţionale cu CSM CSU Oradea. Sibienii s-au impus la o diferență de 6 puncte.

În faţa propriilor fani, echipa pregătită de Dan Fleşeriu a început bine şi a condus cu 19-14 după primul sfert. La pauză, gazdele au avut patru puncte avans, iar la finalul actului al treilea diferenţa s-a micşorat la doar un punct.

Deşi au reuşit în mai multe rânduri egalarea (57-57, 59-59, 63-63), orădenii nu au putut evita înfrângerea.

S-a terminat 69-63 pentru CSU Sibiu. Urmează al dilea meci care se va disputa la Oradea, în Arena Antonio Alexe, luni, de la ora 19, în direct la Digi Sport 3.