BASCHET. Play-off-ul, tot mai departe pentru CSM-U, după înfrângerea de la Mediaş

sport baschet medias 050315

După primele două sferturi echilibrate, la vestiare au intrat în avantaj oaspeţii, scor 45-43. Fără soluţii sub panou, acolo unde Ante Krapic l-a suplinit pe Pantic, sfertul trei a consemnat şi de această dată o cădere a orădenilor, care s-au văzut conduşi la o diferenţă de nouă puncte.

Chiar şi aşa, baschetbaliştii de la CSM-U au revenit la o posesie de Mediaş, scor 83-81, însă mingile pierdute şi aruncările libere ratate au făcut diferenţa în final. S-a terminat 97-88 pentru Gaz Metan, iar orădenii au nevoie de cel puţin două victorii în ultimele trei etape pentru a spera la o calificare în play-off.

Cei mai buni marcatori ai CSM-U au fost Dillon, cu 23 de puncte, urmat de Markovic cu 17 şi Nuhanovic cu 15 puncte. Sâmbătă, orădenii o întâlnesc, tot în deplasare, pe Universitatea Craiova.

Redactor: Adrian Ciucuriţă