BASCHET. SCMU Craiova - CSM CSU Oradea 81-77. Revenire spectaculoasă în ultimul sfert a oltenilor

baschet CSM Oradea SCM Craiova 260316 1

SCMU Craiova a reușit o victorie surprinzătoare într-un meci din faza a doua a sezonului, din grupa 1-6. Oltenii s-au impus pe teren propriu în faţa celor de la CSM Oradea, una dintre candidatele la titlu.

Gazdele au început în forţă, iar după primul sfert conduceau cu 24-15, în timp ce trupa lui Cristian Achim a revenit până la pauză, când scorul a devenit 36-34. Orădenii au continuat să joace bine, iar Barnette şi Lucic au marcat până la finalul partidei 19, respectiv 13 puncte.

La finalul sfertului trei, oaspeţii conduceau cu 61-57, dar oltenii au avut forţa să revină în ultimul act. Hargrove, marcator a 20 de puncte şi Johnson, cu 17 puncte înscrise, au pus umărul la victoria craiovenilor cu 81-77.