Cinci medalii pentru pompierii bihoreni la Campionatul de atletism și cros

pompieri atletism ISU Crisana (2)

Pompierii bihoreni au obținut cinci medalii la etapa finală a campionatului de atletism şi cros – Cupa Asociaţiei Sportive a Pompierilor din România. Competiţia s-a desfăşurat la Râmnicu Vâlcea, între 10 şi 12 mai.

pompieri atletism ISU Crisana (4)

La întrecere au participat sportivi din cadrul unităţilor de pompieri din întreaga ţară. Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă “Crişana” a fost reprezentat de trei subofiţeri din cadrul Detaşamentelor 1 şi 2 de Pompieri Oradea: plutonierul adjutant Robert Nagy, plutonierul major Bogdan Lipai şi sergentul major Adrian Mălăieş.

La final, pompierii bihoreni au reuşit să se claseze pe podium la mai multe probe sportive.

La 1500 de metri, categoria între 35 - 45 ani plutonierul adjutant Robert Nagy a ocupat locul al doilea. La aceeaşi probă, categoria sub 35 de ani, sergentul major Adrian Mălăieş s-a clasat al treilea, iar la săritura în lungime, categoria sub 35 de ani, plutonierul major Bogdan Lipai a obținut locul secund.

În proba de cros 4.000 de metri, Robert Nagy a cucerit medalia de bronz, iar Adrian Mălăieş a cucerit locul al treilea la 6.000 de metri.

Editor web: Adrian Laboş