FOTBAL. CS Oşorhei a pierdut cu Gaz Metan2

sport osorhei gaz

Gaz Metan Mediaș 2 a stins flacăra speranței pentru cei de la CS Oşorhei, care mai au doar şase teoretice să scape de retrogradare. Gruparea sibiană a plecat cu toate punctele puse în joc în disputa de miercuri de la Alparea, pe care a câștigat-o cu 2-1.

Gazdele au crezut în victorie preț de o repriză, după ce Sergiu Ban a deschis scorul în minutul 42. Din păcate, avansul fragil luat înainte de pauză nu a ținut mult. La 11 minute de la reluarea partidei, oaspeții au egalat prin Coșereanu. În minutul 77, același jucător a stabilit scorul final de la punctul cu var.

Pentru CS Oșorhei urmează etapa de sâmbătă, cu numărul 28. Bihorenii vor evolua în deplasare, pe terenul celor de la Recolta Dorolț, echipă situată cu un loc mai jos în clasament.

Redactor: Nicolae Mihalcea
Editor web: Adrian Laboş