FOTBAL. CS Oşorhei, înfrângere în derbiul suferinței

sport recolta

Cu trei etape înainte de final, CS Oșorhei e ca şi retrogradată din liga a treia la fotbal după înfrângere cu 0-2 în deplasarea de la Recolta Dorolț. Astfel cele nouă puncte care îi despart pe bihoreni de primul loc care asigură salvarea devin imposibil de recuperat.

Sătmărenii au deschis scorul în minutul 23 și au închis tabela în minutul 78. Cele două formații au acum 17 puncte, iar dacă vor termina campionatul la egalitate, Recolta Dorolț are avantajul meciului direct. Asta i-ar asigura formaţiei din Satu Mare rămânerea în liga a treia dacă o echipă din partea superioară a clasamentului se va retrage.

Deocamdată, CS Oșorhei are asigurate trei puncte în etapa viitoare, la masa verde, după retragerea celor de la Gloria Bistrița. În ultimul joc din campionat, bihorenii vor evolua pe terenul Unirii Dej.

Redactor: Nicolae Mihalcea