FOTBAL. Foresta a învins Luceafărul la scor de neprezentare

sport luceafarul foresta

La a treia deplasare consecutivă din retur, Luceafărul Oradea a avut parte de un nou eșec. Formația orădeană a fost învinsă în etapa a 33-a de Foresta Suceava, cu scorul de 2-0.

Golurile echipei moldovene au venit în debutul celor două reprize. Cu un prim 11 alcătuit mai ales din jucători tineri, Luceafărul a încasat primul gol în minutul 6, când Daniel Lung a înscris în poarta bihorenilor.

Rezultatul final a fost stabilit în minutul 49 de fostul jucător al Rapidului, Andrei Cerlincă. Prima acțiune de poartă a Luceafărului a venit abia spre finalul jocului, dar fără urmări pe tabelă.

Gruparea antrenată de Alexandru Kiss va încerca să facă uitate aceste eșecuri în disputa cu Dacia Unirea Brăila. Meciul este programat sâmbătă, 13 mai, pe stadionul "Iuliu Bodola".

Redactor: Nicolae Mihalcea
Editor web: Adrian Laboş