FOTBAL. Înfrângere pentru Luceafărul la Balotești

sport infrangere luceafarul balotesti

Luceafãrul Oradea a pierdut cu 1-2 jocul disputat pe terenul celor de la CS Balotești.

Bihorenii au început mai bine partida și au deschis scorul în minutul 24, prin Marius Matei.

Avantajul celor de la Luceafărul s-a păstrat pe tabelă doar 12 minute. Cu 9 minute înainte de fluierul de final al primei reprize Paul Antoche a fructificat cu capul o centrare venită din partea lui Dedu.

În minutul 71, CS Balotești marchează al doilea gol, prin Claudiu Herea, care a înscris de la punctul cu var, după un penalty scos de Gojnea. Bihorenii se puteau întoarce cu un punct din această deplasare, dar în minutul 91 Marius Matei nu a fost în stare să marcheze din penalty în poarta lui Fulga.

CS Balotești face astfel 27 de puncte și se menține pe locul 14, în timp ce "luceferii" rămân cu 34 de puncte și ocupă în continuare locul 1. Bihorenii pot fi depășiți de cei de la Foresta Suceava și CS Afumați.

Redactor: Claudiu Mihuț