FOTBAL, Liga a V-a. CAO s-a impus în derbiul de Oradea, cu Dinamo

sport cao vs dinamo

Liderul ligii a cincea din Bihor a făcut instrucție cu principala rivală, Dinamo Oradea, chiar pe terenul acesteia. În derbiul jucat pe stadionul din Paleu, CAO s-a impus cu 5-1, după ce partida a avut parte de echilibru doar în primele minute.

Seria celor şase goluri a fost deschisă de CAO, în minutul 39, prin Marcel Hering, care a stabilit şi scorul la pauză. În minutele 65 şi 66 oaspeții au punctat de două ori, prin Emil Popa şi Paşca. A urmat cel mai frumos gol al partidei, semnat tot de CAO, prin Andrei Haş, în minutul 80: după o cursă de peste 60 de metri acesta a înscris pentru 0-4.

După al cincilea gol al oaspeților, marcat de Cârjan, Dinamo a înscris golul de onoare prin George Zima, care a transformat un penalti la ultima fază a meciului.

În urma acestui rezultat, diferenţa dintre cele două echipe a crescut la şapte puncte. Pentru CAO, victoria de sâmbătă a fost a opta din tot atâtea meciuri.

Redactor: Nicolae Mihalcea