FOTBAL. Luceafărul a învins cu 3-1 pe Sănătatea Cluj, într-un joc amical

sport luceafarul sanatate

Fotbaliştii de la Luceafărul Oradea au înregistrat o victorie fără probleme în meciul amical de miercuri, susţinut în compania echipei clujene de liga a treia Sănătatea Cluj. Bihorenii au controlat în totalitate partida susţinută în deplasare, deşi la pauză scorul a fost alb, 0-0.

Elevii antrenorului Cristian Lupuţ s-au dezlănţuit în partea a doua a partidei, când au marcat de trei ori. Primul a înscris Marius Matei, care a transformat un penalty dictat în minutul 58. A urmat recitalul lui Paul Chiş Toie, care a bifat dubla, în minutele 65 şi 82.

Gazdele au înscris golul de onoare în minutul 63.

Luceafărul va susţine următoarea partidă de pregătire, care va fi şi ultima din acest stagiu de pregătire, sâmbătă de la ora 11. Pe terenul din Sînmartin, bihorenii vor da piept cu formaţia de liga a treia FC Zalău.

Redactor: Adrian Laboş