FOTBAL. Luceafărul a obţinut un punct cu "lanterna roşie", CS Balotești

sport luceafarul 091017

Luceafărul Oradea a spart gheaţa şi în jocurile din deplasare. Formaţia orădeană s-a întors cu un punct după confruntarea avută, sâmbătă, pe terenul „lanternei roşii" CS Baloteşti, scor 2-2.

Remiza din runda cu numărul 11 a fost obţinută după un meci în care elevii antrenaţi de Cristi Dulca au încasat cele două goluri în debutul celor două reprize. Primul a venit în minutul 5, iar al doilea în minutul 46.

Revenirea pe tabelă a început cu golul lui Codoban, din minutul 70, în vreme ce Vlad Rusu a stabilit scorul final, în minutul 88. În urma acestui rezultat Oradea rămâne pe penultima poziţie a clasamentului.

În etapa următoare, programată sâmbătă, Luceafărul va primi vizita celor de la CS Afumaţi.

Redactor: Nicolae Mihalcea