FOTBAL. Luceafărul a pierdut meciul cu Dunărea Călăraşi, 2-3

sport luceafarul calarasi

Şocul schimbării antrenorului nu a avut efectul scontat pentru Luceafărul Oradea. Bihorenii au avut două reprize diametral opuse în deplasarea de sâmbătă, de la Dunărea Călăraşi, pe care au cedat-o cu 2-3.

Confruntarea dintre echipele care nu au cunoscut victoria în 2017 a început cât se poate de prost pentru orădeni. După 11 de minute de joc Luceafărul era condusă cu 2-0 pentru ca în minutul 33, scorul să devină unul de neprezentare.

Replica luceferilor a venit după pauză. Arnăutu, în minutul 52, din penalti, şi Matei, patru minute mai târziu, au reaprins speranţele oaspeţilor. Însă elevii lui Alexandru Kiss nu au mai avut puterea să înscrie şi golul trei, care să le aducă un punct nesperat la finele rundei cu numărul 25.

În urma acestui eşec, Luceafărul a coborât în clasament pe locul 11, cu 27 de puncte.

Redactor: Nicolae Mihalcea
Editor web: Adrian Laboş