FOTBAL. Studenţii orădeni au pierdut cu 0-3 meciul cu Universitatea Timişoara

sport universitate 220415

Din păcate pentru orădeni, primul joc din campionat a coincis şi cu prima înfrângere chiar dacă au evoluat pe propriul teren. Cu jucătorii mult mai experimentaţi, majoritatea legitimaţi în liga a doua şi a treia, Universitatea Timişoara s-a impus cu 3-0. A fost jocul care a consemnat revenirea lui Sorin Buhaş ca antrenor, după perioada petrecută în fruntea Direcţiei pentru Sport şi Tineret Bihor.

Este o mai veche iubire, o iubire care nu se poate uita. Un prim meci în acest campionat - două reprize complet diferite, dar până la urmă acesta este sportul", consideră Sorin Buhaş, antrenorul echipei Universităţii din Oradea.

Universitatea Oradea nu a reuşit să înscrie nici din lovitura de la 11 metri, ratată în repriza secundă, la scorul de 0-2. Etapa viitoare orădenii vor evolua pe terenul celor de la Universitatea de Vest Vasile Goldiş din Arad.

Reporter: Nicolae Mihalcea
Operator: Florin Lucuţa
Editor web: Adrian Laboş